Kúpiť, alebo leasnout: Pracovná plošina
Dnes sa v novom segmente Kúpiť, alebo leasnout pozrieme zblízka na prístroj, ktorý všetci výškou pracovníci poznajú: pracovná plošina. Ich druhy, výhody kúpy oproti požičanie a ďalšie nájdete v tomto článku.
Pracovná plošina: V akých odboroch sa využíva
Najčastejšie sa pracovné plošiny používajú na výškové práce. Pod výškovú prác si môžeme predstaviť vlastne všetko, čo sa odohráva nad úrovňou zeme. Ide však o to, v akých sa používajú pracovné plošiny. Napríklad čistenie okien do určitej výšky sa vykonáva na pracovných plošinách. Je to oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie ako stavať mechanizmus na spúšťanie pracovníka z kladky na streche. Pokiaľ ide však o mrakodrapy, iná možnosť nie je.
Ďalším odborom sú všetky stavby a opravy, ktoré netrvajú dlhšie ako niekoľko hodín. Pre stavebné práce, ktoré zaberú oveľa dlhšie je výhodnejšie postaviť kvalitný lešenie.
Ďalej tu máme maľovanie, záchranné a hasičské služby a mnoho ďalších.
Pracovná plošina: Výhody kúpy oproti požičanie
Všetko záleží na situácii, v ktorej sa nachádzate. Pokiaľ si zakladáte podnikanie s výškovými prácami ale chýba vám dostatok financií na obstaranie si nové pracovné plošiny, asi budete viac uvažovať o lízingu, či požičanie.
Medzi leasingom a požičaním stojí otázky uskladnenie samotnej plošiny. Pokiaľ máte záujem o plošinu, ktorá sa dá pripojiť na akékoľvek vozidlo, budete musieť tiež premýšľať o jeho uskladnenie a parkovanie mimo pracovnú dobu. Ak vaša firma nebude mať zákazky často, alebo sa vaše podnikanie týka aj iných služieb, pre ktoré plošinu nevyužijete, môžete sami svoju plošinu prenajímať, alebo si ju vy požičiavať v prípade potreby. Nezabudnite tiež, že plošiny sa dajú tiež zohnať z druhej ruky a s pravidelnými opravami môžu slúžiť ešte dostatočne dlho.