Kde môžete nájsť v stavebníctve polykarbonátové dosky?

polykarbonátové dosky

Zaujíma vás, kde všade môžete využiť pri stavbe rodinného domu polykarbonátové dosky? Potom je tento článok pre vás. Dozviete sa jeho výhody a na aké druhy stavieb sa hodí.

Využitie pre polykarbonátové dosky: Terasy, prístrešky, pergoly a zimné záhrady

Jednou z hlavných výhod dutinkového polykarbonátu je jeho univerzálnosť použitia. Jedná sa o teplom ohýbaný materiál, ktorý môžete vytvarovať do špecifických tvarov, môžete ho polepiť UV ochrannou fóliou, a alebo zaobstarať vo variante, ktorá neprepúšťa svetlo vôbec.
Preto, ak sa jedná o zastrešenej terasy a prístrešky, je často nájdete ako strešnú krytinu. Bočné krytiny sa väčšinou vytvárajú priehľadným polykarbonátom, a tie dutinkové na strechy. Miesto plechu, ktorý priťahuje teplo a má tendenciu sa rozťahovať, dutinkový polykarbonát zostáva nemenný aj za extrémnych teplotných podmienok. Navyše zabezpečí prísun svetla zo všetkých uhlov, keď je využitý k zastrešenie.

Využitie pre polykarbonátové dosky: skleníky a bazény

Jedinci so záhradou určite ocenia možnosť vytvorenia si zastrešeného bazéna, alebo celoročného skleníka. Práve pre svoju schopnosť ohýbanie do oblých tvarov sa môžu polykarbonátové dutinkové dosky dobre využiť na tvorbu typického tvaru skleníkov a zastrešených bazénov. Oproti sklu majú výhody v tom, že nepodliehajú extrémnemu počasiu, sú veľmi pevné, ľahké a v porovnaní cenovo dostupné.
Pokiaľ máte záujem popýtať bližšie informácie o možnostiach využitia komôrkových dosiek, nezáväzne sa môžete kontaktovať na internetových stránkach TERCOPLAST.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.