Váš obľúbený nerezový predmet je špinavý a matný - čo teraz?

leštenie nerezových častíc

Od malej matice, ktorá drží pohromade stroj, alebo socha vyrobená z nerezu. Všetko, čo nie je čistenie a leštenie pravidelne podlieha času a stráca na kvalite. Ako sa o tieto predmety starať a ako najlepšie vykonávať leštenie nerezu sa dozviete v tomto článku.

Malé predmety v domácnosti


Od príborov do nerezovej varnej kanvice všetko môže zlým zaobchádzaním môže dôjsť ku zmatnenie materiálu, ktoré pôsobia lacno a špinavo. Prezradíme vám niekoľko domácich receptov, ktoré vám umožní vrátiť novodobý lesk.
Prvá vec čo potrebujete vedieť, je čistiť nerez musíte v jednom smere po dráhach kovu. Inak budete obrusovať drážky nerezu.
Druhá dôležitá vec je najskôr očistiť od prachu suchou utierkou, následne mydlovou vodou odstrániť olej a následne možno sa sústrediť na brúsenie a leštenie.
Malá náprava sa dá urobiť len správnym čistením a leštením citrónom, ale väčšie problémy sa budú musieť riešiť leštiace pastou a papierom.

Veľké plochy v profesionálnom prostredí


Pokiaľ chcete vyleštiť niečo o veľkosti pracovnej plochy v kuchyni reštaurácie, je lepšie nechať to na profíkovi, ktorý príde a rýchlo ošetrí pracovné nerez dôkladne a zaistí, že do budúcnosti bude potrebovať menej starostlivosti.
Brúsenie a leštenie nerezu sa vykonáva buď manuálne, chemicky alebo laserom.
Manuálne sa vykonáva čistiacimi a leštiacimi pastami a kotúčmi, chemické čistenie využíva rozpúšťanie tuku a čiastočky špiny a utierok. Laser je skvelý v tom, že nikdy nemôže poškodiť pôvodný materiál a odstráni len to, čo má.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.